Lech Mergler

wydawca

Od 1990 r. zajmuje się wydawnictwami i czasopiśmiennictwem, książkami, reklamą i marketingiem. Przez kilkanaście lat prowadził działalność gospodarczą na rynku wydawnictw i czasopism.

W latach 80 tych współredagował wrocławską Mandragorę. Był twórcą i redaktorem naczelnym wydawanego w Poznaniu (1994-2001), popularnego krajowego miesięcznika o książkach KURIER CZYTELNICZY. Prowadził też inne periodyki o książkach. Był redaktorem i autorem Magazynu Literackiego KSIĄŻKI (jest nadal jego współpracownikiem), felietonistą „Merkuriusza Polska”. Autor licznych artykułów naukowych i popularnonaukowych w książkach i czasopismach.

Na początku lat 90tych współtworzył w Poznaniu Stowarzyszenia „Neutrum”, od 2003 zaangażował się w Zielonych2004, w latach 2007-08 byłem twórcą i dyrektorem Biura Demokracji Uczestniczącej w Poznaniu, którego wynikiem była książka-raport „Poznań konfliktów” (2008).
Współtworzył Stowarzyszenie My-Poznaniacy (2007), przez 5 lat był członkiem jego władz i sekretarzem, redaktorem strony internetowej, odpowiedzialnym za politykę informacyjną.

Założyciel Stowarzyszenia PRAWO do MIASTA, w którego działalność jest obecnie zaangażowany przede wszystkim.

Inni prelegenci

Poznaj inne osoby będące częścią projektu