płk rez. Witold Brzozowski

Witold Brzozowski – pułkownik rezerwy, absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych im. Tadeusza Kościuszki. W latach 1967-1986 w służbie w Wojsku Polskim. 

Od 1986 r. związany ze szkolnictwem niepublicznym. W 1993 r. założył Liceum Ekologiczne w Dziwnowie, gdzie mieszka. Kieruje Zespołem Szkół Społecznych im. prof. Piotra Zaremby a jednocześnie od 1997 r. jest dyrektorem Stowarzyszenia Na Rzecz Kultury i Edukacji, które prowadzi różne formy edukacji ustawicznej m.in. Uniwersytet III Wieku, Klub Aktywnych, nauczanie języków obcych i informatyki. W 2011 ukończył studia doktoranckie w zakresie zarządzania w Instytucie Badań Edukacyjnych. 

Autor specjalistycznych instrukcji dla wojska, opublikował kilka artykułów w czasopismach fachowych ”Spadochroniarz”, „Przegląd Wojsk Lądowych”. Od 1986 r. zajmuje się kształceniem proobronnym młodzieży, organizując m.in. corocznie Festyny Komandosa w Dziwnowie. 

Interesuje się muzyką klasyczną i historią wojen i wojska.

Witold Brzozowski uczestniczył w Kongresie Polska Wielki Projekt w 2015 roku:panel – Bezpieczeństwo: co może zrobić Polska, co powinna zrobić Europa?

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Inni prelegenci

Poznaj inne osoby będące częścią projektu