Solange Olszewska

biznesmen

Prezes Zarządu firmy Solaris Bus & Coach S.A. w latach 2008–2015 i 2016–2018.  Wcześniej pełniła funkcję Wiceprezesa ds. Obsługi Klienta. Wspólnie z mężem Krzysztofem stworzyła firmę Solaris Bus & Coach S.A.

Ukończyła studia na Akademii Medycznej w Warszawie, a w latach 1986-1994 pracowała naukowo na berlińskim Freie Universität. Od lutego 1995 roku współzarządza rodzinną firmą Solaris, zatrudniającą obecnie ponad 2400 osób w Polsce i zagranicą. W roku 2005, jako jedyna kobieta w Europie, została uhonorowana tytułem „Bus Builder of the Year”.

Solange Olszewska jest członkiem Rady Programowej Kongresu Kobiet. 

Jest członkiem Polskiej Rady Biznesu.

Działa społecznie – była jednym z założycieli Polsko-Niemieckiego Stowarzyszenia Medycznego z siedzibą w Berlinie. Od lat angażuje się w proces współpracy polsko-niemieckiej, w sferze gospodarczej i kulturalnej.

Solange Olszewska brała udział w Kongresie Polska Wielki Projekt w 2013 roku, panel: Poznań – przemysł i sieci biznesowe

Dwukrotnie odznaczona przez Prezydenta RP – w 1999 r. odebrała Złoty Krzyż Zasługi, a w roku 2013 przyznano jej Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP. Zaangażowana w projekty społeczne związane z poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym – programy „Bezpieczny Kierowca” oraz „W drogę z jamnikiem”. Ma dwoje dorosłych dzieci – córkę Małgorzatę i syna Jana.

Inni prelegenci

Poznaj inne osoby będące częścią projektu