Kongres PWP - Słupsk – XII Kongres Polska Wielki Projekt

Kongres PWP – Słupsk

W dniach 5-6 listopada w Auli Konferencyjnej Akademii Pomorskiej w Słupsku odbyła się kolejna lokalna edycja Kongresu Polska Wielki Projekt poświęcona wyzwaniom i rozwiązaniom dla Pomorza Środkowego.

Wydarzenie w Słupsku to lokalny kongres organizowany przez Fundację Polska Wielki Projekt, na którym spotykają się lokalni działacze i liderzy opinii. Celem tego spotkania jest dyskusja o szansach i wyzwaniach stojących przed regionem i jego społecznością. Pierwszego dnia odbyły się panele „Inwestycje logistyczne w regionie”, „Gospodarka w regionie” i „Migracje społeczne”. Z kolei drugiego dnia – „Współpraca samorządowa miasta z powiatem” i „Uczelnie lokalne szansą dla regionu”. Wśród prelegentów znaleźli się między innymi Minister Piotr Müller, Starosta Powiatu Słupskiego Paweł Lisowski, Zastępca Prezydenta Słupska Marek Goliński, Rektor Akademii Pomorskiej prof. Zbigniew Osadowski, Redaktor i Publicysta Grzegorz Górny, Prezes Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Robert Firkowski.

Wydarzenie zakończyło się recitalem fortepianowym Zbigniewa Gacha, który wykonał utwory Fryderyka Chopina, Wojciecha Kilara, Andrzeja Kurylewicza i Astora Piazzolli.

Patroni medialni: Dziennik Bałtycki i Radio Gdańsk.


lex humana Słupsk
partner wydarzenia
Słupsk
partner wydarzenia
akademia pomorska słupsk
partner wydarzenia
PFR Polski fundusz rozwoju
partner projektu

Wydarzenie finansowane przez Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030 (FIO) i Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 (PROO).

Nowe fio