Ryszard Legutko

naukowiec

naukowiec, eseista i polityk, profesor filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od czerwca 2009 roku poseł w Parlamencie Europejskim pełni funkcję szefa delegacji Prawa i Sprawiedliwości zasiadając we frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Senator i wicemarszałek Senatu VI kadencji, w 2007 minister edukacji narodowej, były sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, poseł do Parlamentu Europejskiego. W latach 1992-2005 był prezesem Ośrodka Myśli Politycznej. Organizator seminariów lucieńskich, a także przewodniczący Rady do Spraw Edukacji i Badań Naukowych przy Prezydencie RP.

Specjalizuje się w filozofii starożytnej i historii filozofii politycznej; autor wielu książek i publikacji naukowych między innymi: „Esej o duszy polskiej” (2008), „Traktat o wolności” (2007) czy „Raj przywrócony” (2005); tłumacz i komentator dzieł Platona
Członek rad programowych: Narodowego Centrum Kultury, Muzeum Historii Polski, Muzeum Ziem Zachodnich i autor projektu Muzeum Kresów Wschodnich.

Inni prelegenci

Poznaj inne osoby będące częścią projektu