Leadership for the Future 18.10.2024 r. Dzień I
Ruszamy z kolejną edycją wyjątkowych warsztatów edukacyjnych Leadership for the Future 2024 w Domu Trójmorza.
W świecie rosnącej polaryzacji i niepokoju, coraz bardziej potrzebujemy stałych punktów odniesienia. Duchowo świadome przywództwo, które czerpie z niewzruszonych źródeł, staje się koniecznością. W intensywnym programie Leadership for the Future 2024 chcemy pomóc uczestnikom odkryć skarby, które mogą prowadzić nasze działania.
Program ma na celu rozwijanie celu, odporności i duchowego zakorzenienia. Oferuje połączenie chrześcijańskich zasad z nowoczesnymi narzędziami przywództwa, takimi jak True Purpose Process®, Spiral Dynamics®, czy Internal Family Systems®. Inspirujemy się także świadectwem Jana Pawła II, który pokazuje drogę integralnego przywództwa.
W anglojęzycznych warsztatach biorą udział osoby z różnych środowisk – NGO, biznesu, akademii, polityki, sportu i innych – we wspólnej podróży, by razem rozwijać się jako ugruntowani, współczujący i skuteczni liderzy, zaangażowani w pozytywne zmienianie świata.
Ten intensywny program oraz immersyjne doświadczenie, umożliwia:
- zwiększenie wpływu dzięki przywództwu opartemu na duchowości,
- doświadczenie przywództwa w duchu współpracy,
- przezwyciężenie ograniczających przekonań i odkrycie pełnego potencjału przywódczego,
- odkrycie swojego celu jako lidera, otwierając umysł, serce i wolę,
- zastosowanie praktycznych narzędzi do wprowadzania zmian,
- określenie strategii i kolejnych kroków w efektywnym przywództwie.
Struktura programu.
Podczas sesji uczestnicy wezmą udział w szerokiej gamie seminariów, warsztatów, wykładów i ćwiczeń, w tym:
- budowanie relacji i wzajemnego zrozumienia,
- odkrywanie swojego źródła i prawdziwego celu,
- duchowość jako konieczność,
- doświadczenie różnych systemów wartości,
- wyzwalanie mocy wiary,
- „Prawda jest symfoniczna” – wniesienie pokoju do podzielonego świata,
- warunki realizacji swojego powołania,
- harmonizowanie codziennych działań z prawdziwym celem.
Główni trenerzy:
Dr Paulina Bednarz-Łuczewska – konsultantka biznesowa i certyfikowana praktyk zarządzania polaryzacją. Specjalizuje się w socjologii i teologii, posiada dyplomy Uniwersytetu Humboldtów w Berlinie i Uniwersytetu Warszawskiego. Była adiunktem zarządzania na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Niedawno opublikowała artykuły „Strategizowanie jako zarządzanie polaryzacją” w Central European Journal of Management oraz „Strategizowanie w polskim przemyśle meblarskim” w serii Elements in Business Strategy wydawnictwa Cambridge University Press. Matka czwórki dzieci, prowadzi szkolenia z zakresu równowagi między pracą a życiem, sztuki komunikacji i przywództwa integralnego. Jest liderką katolickiej, tradycyjnej i charyzmatycznej wspólnoty Tshuva.
Konrad Olesiewicz – certyfikowany praktyk IFS, ValueMatch, certyfikowany coach ICC i trener True Purpose Process. Bazując na różnych, integralnych metodach i modelach, takich jak ValueMatch, Spiral Dynamics oraz Internal Family Systems, oferuje unikalne, duchowo zorientowane podejście do rozwoju człowieka. Jego wykształcenie obejmuje informatykę oraz Executive MBA na Uniwersytecie Illinois i Uniwersytecie Warszawskim, a doświadczenie zawodowe uzupełnia jako współwłaściciel trzech firm z branży sprzętu ochronnego, nieruchomości oraz gier komputerowych.
Prof. Michał Łuczewski – wiceprezes Fundacji Polska Wielki Projekt, kierownik IDEAS Lab, współzałożyciel Instytutu Two Wings, profesor socjologii, psycholog wyszkolony w IFS oraz certyfikowany praktyk zarządzania polaryzacją. Ostatnio był redaktorem specjalnego wydania „Nowa socjologia przywództwa” czasopisma State of Affairs. Rozwijając swoją wizję integralnego przywództwa na linii Europa Środkowo-Wschodnia – Oxford, współorganizował program Oxford Leadership Development Programme (Jesus College), serię seminariów Re-thinking Leadership (Harris Manchester College) oraz pierwszy kongres akademicki na Uniwersytecie Oksfordzkim Innovate, Inform, Impact: The Evolving Roles of Academic Leaders (Reuben College).
Eksperci:
Prof. Paula Dobriansky – Uniwersytet Harvarda, wiodąca amerykańska ekspertka ds. polityki zagranicznej i dyplomacji, z bogatym doświadczeniem w administracji rządowej i sektorze korporacyjnym. Pełniła funkcję podsekretarza stanu USA i ambasadora. Obecnie związana z Harvard Belfer Center i Atlantic Council, zajmuje się sprawami globalnymi i bezpieczeństwem narodowym.
Prof. Mátyás Szalay – profesor badawczy na Katolickim Uniwersytecie Pétera Pázmány’a i kierownik Katedry Filozofii Religii w Wyższym Seminarium Duchownym w Peczu. Wcześniej był dyrektorem Instytutu Filozofii Edith.
Social media