65 lat Totalizatora Sportowego – największego mecenasa sportu i kultury w Polsce.

Od miesięcy wszyscy świętujemy ważną rocznicę jednej z najbardziej rozpoznawalnych i zasłużonych spółek w Polsce, jaką jest Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO. Ważną, ponieważ jest to okazja, aby przypomnieć #WielkieChwile polskiego sportu, które od 65 lat wspólnie przeżywamy dzięki Totalizatorowi Sportowemu, sportowcom, graczom LOTTO i kibicom. Rangę tej rocznicy podkreśla Ambasador Jubileuszu 65-lecia, którym jest Robert Lewandowski. 

Państwowe Przedsiębiorstwo Totalizator Sportowy powstało w 1956 roku. U jego podstaw leżała realizacja misji społecznej, która polegała na odbudowie zniszczonej przez II wojnę światową infrastruktury sportowej, a następnie budowie i rewitalizacji tych obiektów. Wsparciem zostali objęci także sportowcy, wydarzenia, kluby i organizacje sportowe. Spółka wypełnia tę misję z powodzeniem po dziś dzień.

Wspieranie polskiego sportu i kultury narodowej, jest przede wszystkim możliwe dzięki klientom Totalizatora Sportowego – każda złotówka przeznaczana na gry liczbowe LOTTO, to 19 groszy dla sportu i kultury. To głównie z tych środków odbudowywane oraz rewitalizowane są polskie obiekty sportowe i kulturalne. Tylko w 2020 roku na sport spółka przekazała ponad 827 mln zł, a na kulturę narodową –  ponad 220 mln zł. Łączna kwota wsparcia w latach 1994-2020 na te dwie dziedziny życia społecznego wyniosła ponad 16,6 mld zł. A to jeszcze nie wszystko, bo Totalizator Sportowy przeznacza na sport i kulturę także środki własne. Wspiera zawodników, kluby, organizacje, wydarzenia sportowe i wiele innych projektów. Co ważne – robi to zarówno na poziomie ogólnopolskim, jak i lokalnym, poprzez 17 Oddziałów Totalizatora Sportowego zlokalizowanych w całej Polsce.  

To ogromne wsparcie, jakiego spółka udziela, idzie w parze z nieustannym rozwojem biznesowym. Warto przypomnieć ten najważniejszy w XXI wieku punkt kulminacyjny, czyli wejście Totalizatora Sportowego na rynek e-commerce. Dzięki tym zmianom klienci mogą grać w gry LOTTO wszędzie i o każdej porze. Firma kontynuuje tę transformację technologiczną na różnych poziomach, czego wyrazem jest chociażby wdrożenie usługi wypłaty wygranych na kartę płatniczą w punktach sieci własnej czy zdalne uwierzytelnienie, w tym weryfikację wieku, przy wykorzystaniu bankowości elektronicznej w serwisach e-commerce. Pod koniec 2020 roku z inicjatywy spółki stworzono także fundusz corporate venture capital – ffVC Tech & Gaming. Jego strategia zakłada inwestycje w startupy i spółki z międzynarodowym potencjałem z branż: gier, sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa, dronów, robotyki, enterprise, software, RegTech czy FinTech.

Totalizator Sportowy nieustannie dba także o bezpieczeństwo graczy – firma w 2020 roku ponownie uzyskała certyfikat Responsible Gaming. Po raz trzeci w historii otrzymała go sieć sprzedaży naziemnej LOTTO, a po raz pierwszy salony gier na automatach i segment e-commerce. Przestrzeganie najwyższych światowych standardów Odpowiedzialnej Gry potwierdzone zostało niezależnym audytem oraz poświadczone przez międzynarodową organizację European Lotteries.

Spółka cały czas się rozwija i wciąż poszukuje kolejnych innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą jej nie tyle podążać za międzynarodowymi trendami w zakresie rozwoju produktów i dystrybucji, co je wyznaczać. Mamy nadzieję przekonać się o tym świętując okrągłą, 70. rocznicę działalności Totalizatora Sportowego już za 5 lat.  

totalizator