PWP 2013 – Najważniejsze konserwatywne tygodniki piszą o kongresie

– Kongres Polska Wielki Projekt to pierwsza tak poważna próba sformułowania na prawicy koncepcji nowoczesności. (…) I to we wszystkich możliwych wymiarach – od gospodarki, przez energię, transport, edukację, po politykę zagraniczną – powiedział Jan Filip Staniłko w rozmowie z braćmi Karnowskimi, którą publikuje najnowszy numer „Sieci”. Kluczem do skutecznej zmiany rządów i naprawy państwa jest wizja polskiej gospodarki i bogacących się Polaków. – Nie uważam, by miłość do kraju czy szacunek do tradycji stały w sprzeczności z pragnieniem zarobienia dużych pieniędzy – mówi organizator Kongresu Polska Wielki Projekt.

Dlatego – jak pisze Staniłko w tygodniku “Do Rzeczy” – prawica musi się pogodzić z biznesem. Co więcej, to pogodzenie i wzajemne uczenie powinno dotyczyć także relacji biznes-państwo. Polski biznes to nie tylko aferzyści. To przede wszystkim twórcy lokalnych sukcesów, ciężko pracujący i innowacyjni. Sprawne państwo powinno tworzyć dla nich dogodne ramy działania. – Czas odkryć, że nowoczesny przemysł jest kluczowym elementem naszego wspólnego wielkiego projektu, jakim jest Polska – zauważa Staniłko.

Oba teksty są opatrzone informacjami dotyczącymi Kongresu Polska Wielki Projekt. Tygodniki Sieci i Do Rzeczy są patronami medialnymi Kongresu.