Wyzwania regionu pilskiego – Kongres Polska Wielki Projekt

Kongres Polska Wielki Projekt w Pile dotyczył nie tylko wyzwań lokalnych. Paneliści omawiali również wpływ wojny na Ukrainie na Polskę w wymiarze politycznym, społecznym i ekonomicznym. Wśród panelistów znaleźli się między innymi prof. Zdzisław Krasnodębski i Marek Dietl, prezes GPW.

„Bardzo dobrze, że Kongres Polska Wielki Projekt organizowany jest w tym miejscu. Podregion pilski jest jedynym, który od momentu wejścia do UE nie nadrobił zaległości w stosunku do najbogatszego regionu województwa, czyli poznańskiego” – powiedział samorządowiec Zbigniew Czerwiński.

Kongres Polska Wielki Projekt w Pile dotyczył nie tylko wyzwań lokalnych. Paneliści omawiali również wpływ wojny na Ukrainie na Polskę w wymiarze politycznym, społecznym i ekonomicznym. Wśród panelistów znaleźli się między innymi prof. Zdzisław Krasnodębski i dr Marek Dietl, prezes GPW.

Panel „Wielkopolska wielu prędkości? Ambicje i wyzwania regionu pilskiego”

Paneliści:

Ryszard Goławski, starosta złotowski

Zbigniew Czerwiński, samorząd województwa Wielkopolskiego

Bartosz Sokulski, szef Stowarzyszenia Ludzi Kreatywnych Pokrzywa

 Krzysztof Jacek Oświecimski, wójt gminy Miasteczko Krajeńskie

Adam Bogrycewicz, radny Sejmiku Wielkopolskiego

Panel Szanse na zrównoważenie rozwoju? – Europa, Polska, Biznes

Paneliści:

prof. Zdzisław Krasnodębski, poseł do Parlamentu Europejskiego

dr Marek Dietl, prezes GPW

Krzysztof Czarnecki, poseł na Sejm RP

Wydarzenie finansowane przez Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030 (FIO) i Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 (PROO).