Zapraszamy na wernisaż Pani Ewy Urniaż-Szymańskiej w Domu Trójmorza

Fundacja Polska Wielki Projekt ma zaszczyt zaprosić Państwa na otwarcie wystawy Pani Ewy Urniaż-Szymańskiej. Wernisaż odbędzie się 23 kwietnia 2024 r. o godzinie 18:30 w Domu Trójmorza przy ul. Łowickiej 39A w Warszawie. 

“Żyjemy w trudnym, skomplikowanym świecie. W rzeczywistości pełnej przeciwieństw. Ciągle trzeba wybierać między dobrem a złem”. 

Ewa Urniaż-Szymańska jest absolwentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Instytutu Wychowania Artystycznego w Lublinie, gdzie uzyskała w 1982 roku dyplom z zakresu grafiki unikatowej – litografii, w pracowni prof. Danuty Kołwzan-Nowickiej. Prace artystki prezentowane są na licznych wystawach i ekspozycjach muzealnych w kraju i za granicą. Znajdują się one również w zbiorach prywatnych. Od samego początku tematem prac artystki był człowiek i jego miejsce w świecie, co można było już zauważyć w pracy dyplomowej. Oprócz wykonywania rysunków i litografii artystka para się również ilustrowaniem książek, gdzie również widoczny jest zakres jej zainteresowań człowiekiem. Ewa Urniaż-Szymańska jest również autorką Pomnika Obrońców Ziemi Babickiej, odsłoniętego w 2009 roku, w siedemdziesiątą rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Pomnik poświęcony jest żołnierzom Armii Krajowej jak również ludności cywilnej walczący o Warszawę i broniących podczas działań wojennych największej radiostacji w Europie znajdującej się w Babicach. Na co dzień artystka zajmuje się pracą z dziećmi i dorosłymi prowadząc zajęcia plastyczne. Ostatnie wystawy: Bruksela – wrzesień 2011, siedziba Parlamentu Europejskiego, Warszawa – maj 2012, Centralna Biblioteka Rolnicza, Łódź – czerwiec 2012, Wyższa Szkoła Pedagogiczna. Borken – Niemcy, indywidualna wystawa w 2013. Norymberga – indywidualna wystawa w Galerii KrakauerThuer 2014,Cytadela Warszawska – 2019.Poza tym wystawiała swoje prace we Francji,  Włoszech i USA. Odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Odznaczona Krzyżem Wolności i Solidarności. W 2023 r. została odznaczona przez Prezydenta RP Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Polska Wielki Projekt. Jeśli podobają się Państwu nasze działania, będziemy bardzo wdzięczni za każdą przekazaną darowiznę. Mogą Państwo dowiedzieć się więcej o naszych działaniach ze strony internetowej www.polskawielkiprojekt.pl.
Wsparcia można udzielić tutaj: https://polskawielkiprojekt.pl/wspoltworz/