Rozpoczęcie zajęć z lego-robotyki w Domu Trójmorza

W dniu 21 lutego o godzinie 16:30 w Domu Trójmorza odbyło się pierwsze spotkanie z trwającego do wakacji cyklu darmowych zajęć z lego-robotyki dla dzieci z klas 1-3. Cykl zorganizowany został we współpracy z Fundacją Nowoczesnej Edukacji, która użyczyła Fundacji Polska Wielki Projekt zestawów klocków i tabletów.

W zajęciach uczestniczyło 12 dzieci uczących się w pobliskiej Szkole Podstawowej nr 69 im. Marii Skłodowskiej-Curie, które miały okazję zapoznać się ze specjalnymi zestawami klocków WeDo2, zbudować łazika Milo oraz nauczyć się najprostszych komend programowania na udostępnionych uczniom tabletach.

Klocki oraz możliwość stworzenia jeżdżącego robota wywołały duże zainteresowanie u dzieci, które po stworzeniu robota zgodnie z instrukcją, kreatywnie przebudowały swoje roboty i eksperymentowały z elementami programów, dodając nowe efekty i komendy. Dzięki pracy w parach, dzieci mogły także rozwijać swoje umiejętności współpracy.

Następne zajęcia z 10-zajęciowego cyklu odbędą się 6 i 20 marca. Zachęcamy rodziców do wpisywania się na listę rezerwową przez zgłoszenia na adres mailowy fundacja@polskawielkiprojekt.pl.