Mark-Krawczynski; kongres polska wielki projekt

Mark
Krawczynski

architekt, projektant wnętrz, pianista

 

Dyrektor firmy Carshade Australia Pty. Ltd., konsultant Marketingowy, dyrektor Fundacji „Polska Przyszłość”, project manager.

Ur. w 1948 r. w Warszawie, syn Zbigniewa Krawczyńskiego, architekta, współtwórcy rekonstrukcji warszawskiej Starówki po zniszczeniach wojennych.

W roku 1959 wyemigrował do Australii. Ukończył Konserwatorium Muzyczne w Sydney (recitale fortepianowe i koncerty w telewizji australijskiej). Poszedł w ślady ojca i otrzymał tytuł magistra, z wyróżnieniem, na Wydziale Architektury Uniwersytetu w Sydney. W następnych latach zdobył kolejne uprawnienia osiągając tytuł Nadzwyczajnego Architekta.

Ma w swoim dorobku ponad 80 projektów publicznych i prywatnych, m.in.: rozbudowę Muzeum Australii i potem gigantyczną rozbudowę słynnej Opery w Sydney (PLN 4 miliardowy projekt), otrzymał również specjalne wyróżnienia i nagrody.

W roku 2004 powrócił do Polski z rysunkiem (dużą panoramą) Starego Miasta, autorstwa ojca Zbigniewa Krawczyńskiego, w celu przypomnienia osiągnięć warszawskich architektów po II wojnie światowej. Przez ostatnie 8 lat Mark Krawczyński promuje polską kulturę, wygłasza specjalne wykłady oraz rozwija związki artystyczne i biznesowe pomiędzy naszym krajem i zachodem. Ostatnio prezentował wykłady o architekturze, kulturze i tożsamości narodowej na uniwersytetach i centrach dydaktycznych w Polsce, Tajlandii, Australii, Słowenii i USA.

Działa w  Rotary Polska jako asystent Koordynatora Strefowego ds. PR w kadencji 2019/2020. Był przewodniczący Komitetu ds. Promocji Konwencji Rotary International w Atlancie 2017 

 

 

Uczestnik paneli:

2013: Migracje Polaków