Lucjusz
Nadbereżny

samorządowiec, polityk, politolog i prawnik

Od 2014 roku prezydent Stalowej Woli. 

Od 2015 członek Narodowej Rady Rozwoju.

2017 odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi. 

2018 otrzymał Brązową Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny ma 30 lat. Przez dwie kadencje, w latach 2006-2014 był aktywnym radnym miejskim. Pierwszy raz został radnym w wieku 21 lat – stając się wtedy najmłodszym radnym w historii Stalowej Woli. Startując ponownie w 2010 roku, zdobył 1268 głosów, uzyskując po raz drugi mandat radnego. Uzyskany wynik okazał się rekordowy w historii wyborów do Rady Miejskiej w Stalowej Woli. W listopadzie 2014 r. w wyborach samorządowych wystartował na urząd prezydenta, pokonując w pierwszej turze głosowania (z wynikiem 52% głosów) urzędującego od 12 lat, byłego już prezydenta Stalowej Woli.

Lucjusz Nadbereżny z wykształcenia jest podwójnym magistrem. Pierwszy tytuł magistra politologii uzyskał na UMCS, a drugi tytuł magistra prawa na KUL. Pomimo młodego wieku posiada doświadczenie w zarządzaniu jednostkami samorządu terytorialnego. Przez 11 miesięcy zarządzał tarnobrzeskim WORD-em wprowadzając tam wiele innowacyjnych i rewolucyjnych zmian. Następnie był dyrektorem jednego z najważniejszych departamentów w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odpowiedzialnym za organizację pracy całej jednostki.

Lucjusz Nadbereżny, prywatnie od sześciu lat szczęśliwy mąż Aleksandry i dumny tata 5-letniego Miłosza oraz rocznego Gabriela.

Uczestnik paneli:

2015: Młodzi w działalności społecznej i politycznej