Peter
Sloterdijk

niemiecki filozof, kulturoznawca i eseista

Ukończył filozofię, germanistykę i historię na Uniwersytecie w Monachium. W 1975 r. otrzymał tytuł doktora nauk humanistycznych na Uniwersytecie w Hamburgu. Od 2001 r. jest rektorem Państwowej Akademii Sztuk Pięknych w Karlsruhe.

Jest filozofem, kulturoznawcą, eseistą, jednym z najbardziej wpływowych intelektualistów w Niemczech. W swoich pracach kontynuuje tradycję filozoficzną Nietzschego i szkoły frankfurckiej. Zasłynął m.in. opublikowaną w 1983 r. rozprawą pt.: „Krytyka cynicznego rozumu”. Oprócz filozofii, zajmuje się również m.in. analizowaniem sztuki współczesnej i popkultury. W latach 2002-2012 prowadził program telewizyjny Kwartet filozoficzny, emitowany w niemieckiej telewizji ZDF.

W 2005 r. otrzymał Odznakę Honorową za Naukę i Sztukę – austriackie odznaczenie cywilne, przyznawane m.in. za wysokie osiągnięcia w dziedzinach nauki lub sztuki. W 2006 r. otrzymał Order Sztuki i Literatury – francuskie odznaczenie cywilne, przyznawane m.in. za znaczące osiągnięcia w dziedzinie sztuki i literatury.

Prof. Peter Sloterdijk wygłosił wykład na Kongresie Polska Wielki Projekt w 2018 roku 

Uczestnik paneli:

2018: Wykład główny