Warzecha; kongrws plska wielki projekt

Łukasz
Warzecha

dziennikarz, publicysta, komentator polityczny

Ukończył stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim.

Pracę dziennikarską zaczynał w „Najwyższy Czas!”. Współpracował z “Nowym Państwem”. Przez 10 lat (do kwietnia 2014 r.) jako komentator był związany z dziennikiem „Fakt”. Stale współpracuje z portalem Wirtualna Polska oraz dziennikiem „Rzeczpospolita”. Pisał także dla „Nowej Konfederacji”, portalu „Teologii Politycznej”, był członkiem redakcji „Międzynarodowego Przeglądu Politycznego” (już nieistniejącego). 

W latach 2012-2016 publikował w tygodniku „wSieci”oraz w serwisie wPolityce.pl, nastęnie związał się z tygodnikiem ”Do Rzeczy”.

Jako komentator regularnie występuje w PR 1, PR 3, RdC, Radiu Warszawa i na wielu portalach internetowych, m.in. Fronda.pl, StefczykInfo. Prowadził blog polityczny na portalach Salon24.pl a w latach 2013-2019 na portalu Wirtualna Polska. Od kwietnia 2016 do października 2017 był jednym z prowadzących program W tyle wizji (TVP Info). W TVP prowadził program Z refleksem.

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych użytkowników Twittera wśród polskich dziennikarzy. Autor wywiadów rzek: z Radosławem Sikorskim „Strefa zdekomunizowana” (2007) i ze ś.p. Lechem Kaczyńskim „Ostatni wywiad” (2010). 

Pracę dziennikarza rozpoczynał w tygodniku „Najwyższy Czas!”, po rozstaniu z UPR pisał do postendeckiej „Myśli Polskiej”. Następnie związał się z dziennikiem „Życie”, najpierw jako dziennikarz działu zagranicznego, później jako redaktor działu opinii. Później współpracował z „Businessman Magazine”, był też redaktorem dwutygodnika „Unia&Polska”, jego teksty ukazywały się również w „Nowym Państwie”.

Od 2018 ponownie jest publicystą dziennika Rzeczpospolita. Publikuje również w Fakcie, tygodniku „Do Rzeczy” i od 2019 na portalu Onet.pl. Prowadzi audycje w internetowej telewizji wSensie.tv oraz jest częstym gościem programu Loża prasowa na antenie TVN24.

2012

Kto rządzi Europą?

2013

Na co nas stać w rywalizacji międzynarodowej?

 

Uczestnik paneli:

2013: Na co nas stać w rywalizacji międzynarodowej?

2012: Kto rządzi Europą?