Rejestracja

Formularz rejestracyjny dla uczestników

    Znajdujemy się w momencie, w którym suwerenność Polski przestała być sprawą oczywistą. Barbarzyńska napaść Rosji na Ukrainę zburzyła pokój w Europie i dobitnie przypomniała, że nie może być mowy o postulowanym przez lata końcu historii. Jednak, jak słusznie zauważył prof. Zdzisław Krasnodębski, zagrożeniem dla niepodległości i suwerenności nie są jedynie wrogie działania militarne. Podmiotowość naszego państwa zostaje podana w wątpliwość także przez politykę Unii Europejskiej, która korzysta z narzędzi finansowych i kulturowych do wywierania presji na Polskę. Należy przy tym pamiętać, że niezawisłość ma wymiar nie tylko polityczny, ale też tożsamościowy, oparty na poczuciu gospodarskości, kultywowaniu tradycji i zakorzenieniu w chrześcijańskiej moralności.

    Program XIII Kongresu Polska Wielki Projekt poruszy zagadnienia geopolityki, oddziaływania rosyjskiej kultury na Europę Zachodnią, kondycji uniwersytetów czy reparacji. Oprócz paneli dyskusyjnych tradycyjnie wręczymy medal „Odwaga i wiarygodność” oraz Nagrodę im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Będziemy gościć wybitnych intelektualistów, przedstawicieli świata kultury, nauki i biznesu z Polski i zagranicy – wszystko po to, by zapewnić Państwu najlepsze intelektualnie spotkanie środowisk konserwatywnych.

    Na tegorocznym Kongresie Polska Wielki Projekt chcemy zachęcić do namysłu nad stanem polskiej suwerenności i sposobami jej umacniania, w duchu słów Prezydenta Andrzeja Dudy, który przypominał, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze i należy o nią stale zabiegać. Będzie to także przyczynek do rozmowy o kondycji Europy i kształcie ładu światowego, który wykuwa się na naszych oczach. Jesteśmy przekonani, że stoimy w kluczowym momencie dziejowym, w którym musimy ochronić to, co dla nas najcenniejsze, ale też wykorzystywać szanse na rozwój i wzmocnienie pozycji Polski.