Lucjusz Nadbereżny

polski samorządowiec

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny ma 30 lat. Przez dwie kadencje, w latach 2006-2014 był aktywnym radnym miejskim. Pierwszy raz został radnym w wieku 21 lat – stając się wtedy najmłodszym radnym w historii Stalowej Woli. Startując ponownie w 2010 roku zdobył 1268 głosów uzyskując po raz drugi mandat radnego. Uzyskany wynik okazał się rekordowy w historii wyborów do Rady Miejskiej w Stalowej Woli. W listopadzie 2014 r. w wyborach samorządowych wystartował na urząd prezydenta, pokonując w pierwszej turze głosowania (z wynikiem 52% głosów) urzędującego od 12 lat, byłego już prezydenta Stalowej Woli.

Lucjusz Nadbereżny z wykształcenia jest podwójnym magistrem. Pierwszy tytuł magistra politologii uzyskał na UMCS, a drugi tytuł magistra prawa na KUL. Pomimo młodego wieku posiada doświadczenie w zarządzaniu jednostkami samorządu terytorialnego. Przez 11 miesięcy zarządzał tarnobrzeskim WORD-em wprowadzając tam wiele innowacyjnych i rewolucyjnych zmian. Następnie był dyrektorem jednego z najważniejszych departamentów w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odpowiedzialnym za organizację pracy całej jednostki.

Lucjusz Nadbereżny, prywatnie od sześciu lat szczęśliwy mąż Aleksandry i dumny tata 5-letniego Miłosza oraz rocznego Gabriela.

Inni prelegenci

Poznaj inne osoby będące częścią projektu