Łukasz Warzecha

publicysta

Łukasz Warzecha (1975) – publicysta tygodnika „W Sieci” i portalu wPolityce.pl. Pracę dziennikarską zaczynał w „Życiu”. Przez 10 lat (do kwietnia 2014 r.) jako komentator był związany z dziennikiem „Fakt”. Stale współpracuje z portalem Wirtualna Polska oraz dziennikiem „Rzeczpospolita”. Pisał także dla „Nowej Konfederacji”, portalu „Teologii Politycznej”, był członkiem redakcji „Międzynarodowego Przeglądu Politycznego” (już niestety nieistniejącego). Jako komentator regularnie występuje w PR 1, PR 3, RdC, Radiu Warszawa i na wielu portalach internetowych, m.in. Fronda.pl, StefczykInfo. Od powstania portalu Salonie24 prowadził tam blog polityczny. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych użytkowników Twittera wśród polskich dziennikarzy (obecnie ponad 17,5 tys. obserwujących). Autor wywiadów rzek: z Radosławem Sikorskim „Strefa zdekomunizowana” (2007) i ze ś.p. Lechem Kaczyńskim „Ostatni wywiad” (2010). Jest absolwentem stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszka pod Warszawą.

W 1987 r. rozpoczął pracę jako nauczyciel historii w Zespole Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Reja w Szczecinie, a od 1991 r. związał się z XIII Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie, gdzie przez dziesięć lat (1996-2006) był wicedyrektorem szkoły (XIII LO w Szczecinie zostało uznane przez edukacyjny miesięcznik „Perspektywy” za szkołę ostatniego piętnastolecia, wielokrotnie wygrywając ogólnopolski ranking szkół średnich). Następnie pełnił funkcję Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty (w latach 2006-2008). W latach 2006-2010 był radnym Rady Miasta Szczecin.

Obecnie pracuje jako nauczyciel historii w XIII LO w Szczecinie oraz Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie. Za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, był wyróżniony nagrodami Ministra Edukacji Narodowej, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Szczecina, Komitetu Głównego Olimpiady Historycznej.

Inni prelegenci

Poznaj inne osoby będące częścią projektu