Marek Materek

polityk

Starachowiczanin.

Od wielu lat kreujący i angażujący się w pozytywne zmiany w najbliższym otoczeniu. Jest urodzonym wizjonerem z pasją do społecznego działania. Potrafi skupiać ludzi z różnych środowisk wokół podejmowanych przez siebie działań. We wszystko co robi wkłada serce.

Absolwent I LO im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach. Ukończył studia wyższe z zakresu stosunków międzynarodowych, studia o specjalności administracyjno-samorządowej i podyplomowe studia zarządzanie nieruchomościami.

Pomysłodawca i prezes Stowarzyszenia Projekt: Starachowice. Współzałożyciel Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach.

Od 2009 roku pracował dla Posłanki do Parlamentu Europejskiego Róży Thun, jako dyrektor biur w regionie świętokrzyskim. W ramach pracy współpracował z samorządowcami, parlamentarzystami i przedstawicielami wielu instytucji i służb.

Równolegle pracował w rodzinnej firmie zajmując się wdrażaniem procesu termomodernizacji budynków. Tym samym pomógł mieszkańcom kilkuset budynków wielorodzinnych w regionie świętokrzyskim i ościennych województwach: zmniejszyć koszty ogrzewania, poprawić estetykę budynków i uzyskać dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Inicjator wprowadzenia w Starachowicach: Budżetu Obywatelskiego i Karty Dużej Rodziny, powołania: Rady Seniorów i Centrum Organizacji Pozarządowych.

Od 9 grudnia 2014 r. pełni funkcję Prezydenta Miasta Starachowice. Zwyciężył w II turze wyborów samorządowych na stanowisko Prezydenta Miasta uzyskując 9583 głosów.

Inni prelegenci

Poznaj inne osoby będące częścią projektu