Markus Kerber

ekonomista

Profesor Markus C. Kerber jest wykładowcą finansów publicznych i ekonomii politycznej na Uniwersytecie Technologicznym w Berlinie. Gościnnie wykładał ekonomikę obronności w Instytucie Nauk Politycznych w Paryżu oraz w latach 1999 – 2001 na Akademii Bundeswehry.

Prof. Kerber jest prawnikiem działającym między Berlinem, Paryżem, Brukselą i Londynem. W przeszłości zajmował wysokie stanowiska w londyńskich i paryskich bankach inwestycyjnych.

Opublikował liczne artykuły w dziedzinie finansów publicznych, finansowania przedsiębiorstw, prawa antymonopolowego oraz europejskiego.

Inicjator skarg do Niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego oraz Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości przeciwko Europejskiemu Mechanizmowi Stabilizacyjnemu (programy EFSF, ESM, OMT) jak również przeciwko Unii Bankowej oraz Traktatowi Lizbońskiemu.

Założyciel think tanku “Europolis” z siedzibą w Berlinie, aktywnego w dziedzinach europejskiej polityki monetarnej oraz fiskalnej, tworzącego liczne publikacje w jezykach niemieckim, francuskim oraz angielskim.

Strona internetowa: www.europolis-online.org

Lista publikacji:  http://www.europolis.tu-berlin.de/menue/veroeffentlichungen/

Inni prelegenci

Poznaj inne osoby będące częścią projektu