Kongres PWP w regionach - Ciechanów – Kongres Polska Wielki Projekt

Kongres PWP w regionach – Ciechanów

Ciechanów

W Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie odbędzie się kongres poświęcony wyzwaniom i szansom dla Mazowsza, strategii rozwoju edukacji i nauki.

Zastanowimy się również czy współczesna Polska potrafi wykształcić elity państwowotwórcze porównywalne do przedwojennych. Jaka jest rola współczesnego inteligenta, kim on jest, czy potrafi podołać odpowiedzialności za państwo. Jakich postaw potrzebujemy współcześnie? Czym był etos przedwojennego inteligenta czy urzędnika państwowego? Czy potrafimy wykształcić w nowym pokoleniu tak odpowiedzialne i heroiczne postawy? Na te pytania będą próbować znaleźć odpowiedzi: dr hab. Magdalena Gawin, dr hab. Michał Łuczewski, Marek Haliniak i Krystyna Różańska-Gorgolewska.

Wydarzenie w Ciechanowie to lokalny kongres organizowany przez Fundację Polska Wielki Projekt, na którym spotkają się lokalni działacze i liderzy opinii, a także ogólnopolscy decydenci. Celem tego spotkania jest dyskusja o szansach i wyzwaniach stojących przed regionem i jego społecznością. W jego trakcie odbędą się panele: „Uczelnie zawodowe szansą dla regionu” oraz „Idee, wartości – wzór współczesnego inteligenta”. Wśród prelegentów znajdą się między innymi  Minister Edukacji i Nauki Prof. Przemysław Czarnek, Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego dr hab. Magdalena Gawin, prof. Dariusz Surowik Przewodniczący Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych. Wydarzenie zamknie koncert jubileuszowy w wykonaniu uczniów, absolwentów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie i Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Ciechanowie.

3 listopada, Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie 

 ul. Narutowicza 9, 06-400 Ciechanów.

Wstęp wolny. 

Program:

14:30- 16:00

Uczelnie Zawodowe szansą dla regionu:

  • prof. Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki
  • prof. Dariusz Surowik, przewodniczący Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych
  • poseł Anna Cicholska, członek Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży
  • Mirosław Koźlakiewicz, przewodniczący Rady Uczelni
  • dr inż. Grzegorz Koc, rektor PUZ

16:00-16:30 przerwa

16:30-17:30 Idee, wartości – wzór współczesnego inteligenta:

  • dr hab. Magdalena Gawin, Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • Marek Haliniak, urzędnik, absolwent i były wicedyrektor KSAP
  • dr hab. Michał Łuczewski, socjolog 
  • Krystyna Różańska-Gorgolewska, wykładowca Collegium Intermarium

18.00 – 19.00 Koncert jubileuszowy 

W wykonaniu uczniów, absolwentów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie i Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Ciechanowie. 

Patron medialny: Radio dla Ciebie.

PFR Polski fundusz rozwoju
partner projektu
partner wydarzenia

Wydarzenie finansowane przez Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030 (FIO) i Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 (PROO).

Nowe fio
PROO